Директору школи
В 2015 році я стала директорм НВО "ЗОШ І ступеня - дитячий садок". Перше, з чим стикнулась, - відсутність досвіду. Але дякуючи матеріалам, які знайшла в Інтернеті, допомозі методистів нашого Макарівського РМК все поступово стає на свої місця. Тому на цій сторінці пропонуватиму Вашій увазі матеріали, які стали мені в пригоді.
Хочу наперед вибачитись перед тими колегами, матеріали яких можливо буду подавати без посилань на інтернет-джерела. Якщо знайдете такий матеріал, звертайтесь - я з радістю подам посилання на Ваш ресурс.
Директору школи
Інструктажі з питань охорони праці у навчальному закладі: види та вимоги до проведення
04.12.2016 11:30Чи можна під час канікул навчання учнів за індивідуальною формою оплачувати погодинно
01.11.2016 19:29Учителя довантажено гуртковою роботою: за яким тарифним розрядом оплачувати працю
23.10.2016 16:51Як у дошкільному закладі організовувати народні святкування
23.10.2016 16:42Вивчення атестаційною комісією професійної діяльності вчителів
23.10.2016 16:40Дитина має виховуватися на українських культурних та духовних цінностях з дошкільного віку
23.10.2016 16:37Поділ класів на групи при вивченні української мови
07.08.2016 17:12Довідник завуча
07.08.2016 17:04Вибір програми для надання додаткової освітньої послуги у дошкільному закладі
07.08.2016 16:28Методичний порадник: організація та зміст освітнього процесу у 2016/2017 навчальному році
07.08.2016 15:33Атестація педпрацівників навчальних закладів сіл, селищ, міст, які увійшли до об’єднаних територіальних громад
У межах децентралізації влади в Україні на часі об’єднання територіальних громад. Це обумовлено прийняттям Законів України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» від 05.02.2015 № 157-VIII , «Про співробітництво територіальних громад» від 17.06.2014 № 1508-VII (далі — Закон № 1508-VII ) та внесенням змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 № 280/97-ВР.
У зв’язку з цим виникла необхідність організаційних змін у проведенні атестації педагогічних працівників навчальних закладів сіл, селищ, міст, які увійшли до об’єднаних територіальних громад. У листі МОН України «Щодо атестації педагогічних працівників» від 16.02.2016 № 1/9-80 подано роз’яснення з цього приводу.
Так, МОН України рекомендує для організованого проведення атестації педпрацівників керуватися пунктом 2.3 Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом МОН України від 06.10.2010 № 930, яким встановлено, що атестаційні комісії ІІ рівня створюються у відділах освіти районних держадміністрацій, інших підрозділах місцевих органів виконавчої влади та виконавчих органів рад, у підпорядкуванні яких перебувають навчальні заклади.
Прийняття рішень щодо присвоєння педпрацівникам навчальних закладів сіл, селищ, міст, які увійшли до об’єднаних територіальних громад, кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії» (про відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії») та/або присвоєння педагогічних звань (про відповідність раніше присвоєним педагогічним званням), тобто рішень, які належать до компетенції атестаційних комісій ІІ рівня, здійснюється атестаційними комісіями органів управління територіальних громад, створених відповідно до Закону № 1508-VII.
Відповідно до ч.І ст.10 Закону № 1508-VII органи місцевого самоврядування суб’єктів співробітництва на підставі договору про співробітництво можуть делегувати одному із суб‘єктів співробітництва здійснення повноважень щодо проведення атестації педпрацівників.
Порядок атестації педпрацівників, прийняття рішень щодо яких належить до компетенції атестаційних комісій навчальних закладів,залишився незмінним.
Все про зарплати вчителів в Україні
Фінансування освіти, а разом з тим і рівень заробітних плат освітян є одним з актуальних питань української освіти впродовж багатьох років. Щорічні намагання уряду виправити ситуацію з оплатою праці педагогічних працівників не досягають мети, а більшість українських учителів знаходиться в умовах фактичного виживання. Пропонуємо посилання на матеріали, що допоможуть зрозуміти події, які пов’язані зі зміною оплати праці працівників освітньої сфери в Україні.
Сертифікація педпрацівників: навіщо, хто і як?
Порталом «Освітня політика» проведено «круглий стіл», під час якого обговорювалася важлива проблема реформування освітньої галузі - сертифікації педагогічних працівників.
В останній редакції Закону України «Про освіту», підготовленій МОН, є поняття «сертифікація педагогічних працівників», концептуальні засади якої описані у статті 46, а також у пояснювальній записці авторів законопроекту.
За підсумками обговорення, яке тривало протягом місяця, Освітня політика окреслює певні тенденції розвитку громадської думки з зазначених питань:
Підбірка різних робочих матеріалів
Про затвердження переліку кваліфікаційних категорій і педагогічних звань педагогічних працівників та порядку їх присвоєння
Постанова КМУ № 1109 від 23.12.15 року
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА № 1109 від 23 грудня 2015 року
Про затвердження переліку кваліфікаційних
категорій і педагогічних звань педагогічних
працівників та порядку їх присвоєння
Відповідно до частини четвертої статті 54 Закону України "Про освіту" та частини восьмої статті 55 Закону України "Про вищу освіту" Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити такі, що додаються:
перелік кваліфікаційних категорій і педагогічних звань педагогічних працівників;
Порядок присвоєння кваліфікаційних категорій і педагогічних звань педагогічних працівників.
2. Визнати такою, що втратила чинність, постанову Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2003 р. № 632 "Про реалізацію статті 54 Закону України "Про освіту" та статті 48 Закону України "Про вищу освіту" (Офіційний вісник України, 2003 p., № 18—19, ст. 845).
Прем’єр-міністр України А. ЯЦЕНЮК
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 23 грудня 2015 р. № 1109
ПОРЯДОК
присвоєння кваліфікаційних категорій і педагогічних звань педагогічних працівників
1. Цей Порядок регулює питання присвоєння кваліфікаційних категорій і педагогічних звань педагогічних працівників.
2. Кваліфікаційні категорії "спеціаліст", "спеціаліст другої категорії", "спеціаліст першої категорії", "спеціаліст вищої категорії" присвоюються педагогічним працівникам з освітнім ступенем магістра, які займають такі посади:
вчитель;
викладач;
вихователь;
соціальний педагог по роботі з дітьми-інвалідами; соціальний педагог;
логопед закладу охорони здоров’я та соціального забезпечення; завідувач логопедичного пункту;
методист;
педагог-організатор;
практичний психолог;
концертмейстер;
художній керівник;
вихователь-методист;
музичний керівник;
інструктор з фізкультури, інструктор з праці, інструктор слухового кабінету.
3. Педагогічним працівникам присвоюються такі педагогічні звання:
викладач-методист — викладачам усіх спеціальностей; педагогам професійного навчання;
учитель-методист — учителям усіх спеціальностей;
вихователь-методист — вихователям; музичним керівникам, інструкторам з фізкультури;
педагог-організатор-методист — педагогам-організаторам;
практичний психолог — методист — практичним психологам;
керівник гуртка — методист — керівникам гуртків, секцій, студій, інших форм гурткової роботи;
старший вожатий — методист — старшим вожатим;
старший викладач — викладачам усіх спеціальностей;
старший учитель — учителям усіх спеціальностей;
старший вихователь — вихователям-методистам;
майстер виробничого навчання I (II) категорії — майстрам виробничого навчання.
4. Кваліфікаційні категорії "спеціаліст", "спеціаліст другої категорії", "спеціаліст першої категорії" присвоюються атестаційною комісією навчальних закладів незалежно від підпорядкування, типу і форми власності, навчально-методичних (науково-методичних) установ і закладів післядипломної освіти, спеціальних установ для дітей, а також закладів охорони здоров’я, культури, соціального захисту, інших закладів та установ, у штаті яких є педагогічні працівники.
Кваліфікаційна категорія “спеціаліст вищої категорії” та педагогічні звання присвоюються атестаційною комісією відповідного органу управління освітою.
5. Кваліфікаційна категорія присвоюється у разі призначення на посаду педагогічного працівника, на якій передбачено її присвоєння:
особі з освітнім ступенем магістра, яка вперше призначається на таку посаду, — "спеціаліст";
особі, яка має науковий ступінь, — "спеціаліст вищої категорії".
6. Кваліфікаційні категорії і педагогічні звання присвоюються педагогічним працівникам за результатами атестації, що проводиться у порядку, встановленому МОН.
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 23 грудня 2015 р. № 1109
ПЕРЕЛІК
кваліфікаційних категорій і педагогічних звань педагогічних працівників
Кваліфікаційні категорії
Спеціаліст вищої категорії
Спеціаліст першої категорії
Спеціаліст другої категорії
Спеціаліст
Педагогічні звання
Викладач-методист
Учитель-методист
Вихователь-методист
Педагог-організатор-методист
Практичний психолог — методист
Керівник гуртка — методист
Старший вожатий — методист
Старший викладач
Старший учитель
Старший вихователь
Майстер виробничого навчання I категорії
Майстер виробничого навчання II категорії
Правове забезпечення реформи освіти
На 2016 рік планується суттєве оновлення законодавства України про освіту – прийняття нових Законів про освіту і професійну освіту, нової редакції Закону про загальну середню освіту, внесення суттєвих змін до Законів про дошкільну та позашкільну освіту. Разом з тим, досвід імплементації ухваленого у минулому році Закону про вищу освіту не вселяє оптимізму щодо швидкості та адекватності передбачених змін реальним потребам нашого суспільства. Не стільки через ті чи інші помилки влади і недоліки документів, скільки через відсутність консолідованої позиції суспільства і освітянської громадськості з багатьох принципових питань.